|  
 מטריצת עוצמה יחסית בין מטבעות - RSM
רובי סלטון  פורקס - כלי מסחר מתקדמים    
מאת  רובי סלטון 26/06/2007 22:07

בעקבות דרישה גוברת והולכת לאסטרטגיות גידור (הדגינג - Hedging), וכן כדי לעזור לסוחרים הסוחרים ידנית, פיתחנו אינדיקטור יחודי זה המאפשר ניהול פוזיציות בהתאם לחוזק היחסי בין מטבעות שונים. אינדיקטור זה הינו כלי עזר הכרחי המאפשר פתיחת פוזיציה חדשה ברמת ביטחון גבוהה הרבה יותר, סגירת פוזיציה קיימת כאשר החוזק היחסי בין מטבעות שונים משתנה או מניעת טרייד שגוי במקרים בהם קיים ספק לגבי עוצמתו של מטבע מסוים.

האינדיקטור בנוי בצורת מטריצה המודדת את עוצמת המטבעות אחד כנגד השני. המטריצה מורכבת משורות ועמודות. בצד שמאל של המטריצה ובכותרת שלה מופיעים שמות המטבעות הנמדדים. כל תא במטריצה מציין את החוזק היחסי של שני מטבעות: מטבע הנמצא בשורה X כנגד המטבע הנמצא בעמודה Y.

תא בצבע אדום מעיד על חולשה יחסית של המטבע הנמצא בשורה זו כנגד המטבע הנמצא בעמודה זו; תא בצבע ירוק מציין חוזק יחסי של המטבע שבשורה כנגד המטבע שבעמודה. רמה צהובה מציינת שהצמד המבוקש אינו קיים בפלטפורמה. קו האלכסון כולו צהוב שכן הוא מורכב "מצמדים" פיקטיביים של אותו מטבע, למשל EUR/EUR USD/USD וכו'.

קיימת תת חלוקה נוספת לפי גוונים: גוון ירוק בהיר משמעו עוצמה חזקה יותר מגוון ירוק כהה. גוון אדום בהיר משמעו עוצמה חלשה יותר מגוון אדום כהה.

מתחת למטריצה מופיעות שתי עמודות: בעמודה הימנית מטבעות חלשים יחסית ואילו בעמודה השמאלית מטבעות חזקים יחסית. ליד כל המטבע מופיע בקטן מספר המציין את החוזק היחסי: אם למשל מופיע GBP בצבע ירוק ולידו המספר 2 - משמעות הדבר ש-GBP חזק יחסית ביחס למטבעות המופיעים במטריצה, ושיש 2 מטבעות במטריצה ש-GBP חזק מהם. כמובן שניתן להסיק מסקנה זו מתוך המטריצה עצמה, אך זו דרך להסקת מסקנות מהירה למי שחייב להיכנס לפוזיציה מסוימת במיידי. 

ניתן לבחור את המטבעות שיופיעו במטריצה וכן את מספר השעות שבהם נמדדת העוצמה היחסית של המטבעות. אם למשל אנו מעוניינים לקבל תמונת מצב על פי 4 שעות המסחר האחרונות נמלא בפרמטר המתאים את הערך 4 (4 שעות), ואם אנו מעוניינים בתמונת מצב על פי היממה האחרונה אזי נמלא בפרמטר המתאים את הערך 24 (24 שעות).

המטריצה מתנהגת בצורה סימטרית: אם למשל התא שמציין את EUR/USD אדום אז התא שמציין USD/EUR יהיה ירוק.

ניתן לשים את האינדיקטור על כל צמד מטבעות ועל כל מסגרת זמן ולקבל אותם תוצאות בדיוק.


לצורך המחשה, נסתכל במטריצה הבאה:

 

מטריצה זו מודדת עוצמה יחסית של חמישה מטבעות: EUR, GBP, USD, CAD, JPY על פי 12 שעות המסחר האחרונות.
המטבע החזק ביותר ברגע הבדיקה הינו ה-EUR: הוא חזק ביחס לשאר ארבעת המטבעות ולכן הצבע שלו ירוק ולידו כתוב המספר 4.
במטריצה עצמה רואים שכל השורה של EUR ירוקה כלומר ה-EUR חזק יחסית לכל המטבעות האחרים.
בעמודה של EUR רואים שכל העמודה אדומה כלומר כל המטבעות האחרים חלשים ביחס ל-EUR.
האלכסון צהוב כולו (ותמיד יהיה צהוב) כפי שהוסבר למעלה. בנוסף ישנם מספר תאים צהובים נוספים למשל CAD/JPY ו-JPY/CAD. המשמעות היא שצמדים אלו לא קיימים בפלטפורמה (ברוקר) שעליה הפעלנו את האינדיקטור ולכן לא ניתן לקבל ערכים לצמדים אלו והם לא נכללים בחישובי המטריצה.

פרמטרים חיצוניים


מספר השעות לפיהם נמדדת עוצמת המטבעות   Hours.To.Check
מסגרת הזמן שלפיה נמדדת העוצמה: 1, 5, 15, 30, 240 וכו'. Period.To.Check
מטבע 1 (3 אותיות למשל EUR, USD, JPY וכו') Currency.1
מטבע 2 Currency.2
מטבע 3 Currency.3
מטבע 4 Currency.4
מטבע 5 Currency.5
מטבע 6 Currency.6
מטבע 7 Currency.7
צבע הטקסט במטריצה Table.Text.Color
צבע צמדים שאינם קיימים בפלטפורמה Cross.Color


ניתן לעבוד עם עד שבעה מטבעות.
ניתן להשאיר שם מטבע ריק ואז המטריצה תכיל פחות מטבעות.

יש לוודא שהמטבעות והצמדים שמופיעם במטריצה יופיעו בחלון ה-Market Watch כדי שנתוני המסחר שלהם יטענו בצורה מתמדת.

במידה ויש בעיה / הודעת שגיאה לגבי נתונים חסרים בצמד מסוים, יש לפתוח את גרף H1 של אותו צמד ולטעון נתונים על ידי מספר לחיצות על מקש Page Up.

בנוסף לאינדיקטור ניתן להשתמש בטמפלייט מוכן הנקרא [T].FX.RSM המצורף גם כן והמכיל פרמטרים של 5 מטבעות עיקריים במדידה של 12 שעות המסחר האחרונות.

שאלות טכניות ניתן להפנות אל הפורום לשירשור מוצר מספר 1303 - מטריצת עוצמה יחסית בין מטבעות - RSM.

אנו משוכנעים ששימוש מושכל באינדיקטור זה ישפר ללא הכר את צורת קבלת ההחלטות שלכם הנוגעות לפתיחה / שינוי / סגירה של פוזיציות מט"ח וכפועל יוצא ישפר את מידת הרווחיות שלכם ממסחר במט"ח.

כל הזכויות שמורות לטורנדו FX פתרונות פורקס מתקדמים © 2007 - 2006

קישור קבוע (Permalink) |  מעקב איזכורים (Trackback)
חיפוש
דף הבית | שירותים | ברוקרים | תוכנת המסחר | פתיחת חשבון | פורום | בלוג | מי אנחנו | אזהרות | צור קשר